liga e kampionëve

2013 •  Comments (64)  • 

Liga e Kampionëve e njohur më parë si Kupa e Kampionëve është formuar në vitin 1955 dhe në të kanë marë pjesë skuadrat kampione të shteteve Europiane. Numri i skuadrave dhe sistemi i ndeshjeve ka ndryshur, ndërsa Liga e Kapionëve sot është liga më e fortë dhe më pasur në botë. Deri në sezonin 1990/91 kampionati quhej Kupa e Kampionëve të Europës ndërsa prej sezonit 1991/92 në fillim ndeshjet janë me grupe dhe quhet UEFA CHAMPIONS LEAUGUE. Ne Ligën e Kampioneve marin pjes skuadrat fituese te kampionatit ne vendin e tyre si dhe prej kampionateve me te forta si ati anglez, sapnjoll, italia, gjerman marrin pjes 3 ose 4 skuadra. Historia e Ligës së Kampioneve ....lexo .

   
1/16
 
 
02/25/14 18:00
03/19/14 20:45
Zenit S. Petersburg
Borussia Dortmund
 
02/18/14 20:45
03/12/14 20:45
Manchester City FC
FC Barcelona
 
02/18/14 20:45
03/12/14 20:45
Bayer 04 Leverkusen
Paris Saint-Germain
 
02/19/14 20:45
03/11/14 20:45
AC Milan
Atletico Madrid
 
02/19/14 20:45
03/11/14 20:45
Arsenal
Bayern München
 
02/25/14 20:45
03/19/14 20:45
Olympiakos Piraeus
Manchester United
 
02/26/14 20:45
03/18/14 20:45
Galatasaray
Chelsea FC
 
02/26/14 20:45
03/18/14 20:45
Schalke 04
Real Madrid CF
 
         

Finalja e Ligës së Kampionëve - DA LUZ- Lisabon

, 2013 •  Comments  • 

 
champions league / liga europa / premierlig/ la liga / bundesliga / seria A / liga 1 / eredivisie / FIFA World Cup / Europian Cup Finals